ITTypeScriptUXBusiness
CodeMeetings #21Doświadczenie w IT
Opis

Zapraszamy Was na #21 edycję naszych cyklicznych spotkań #CodeMeetings już 31.01.24!

Tym razem będziemy mówić o naszych doświadczeniach: zaczynając od Biznesu i IT, poprzez User-Fudged Experience, kończąc na Developer Experience.

Transmisja dostępna na:

Agenda
time17:10 - 18:00
Czy to biznes marudzi, czy to IT miesza?Z mojego doświadczenia wynika, że nieodłączonym elementem projektu jest… dorozumienie. W ponad 90% rozpoczynanych projektów to wszyscy wiedzą, to na kiedy ma być. I mają z reguły blade pojęcie co trzeba zrobić. I właśnie, podczas kiedy trzeba dograć szczegóły tego co ma być zrobione pojawia się Ono. Jego Wysokość Dorozumienie. A z nim Jej Jasność Mieszanie oraz Uniżony Sługa Marudzenie. Czy możliwe jest, aby sobie z nimi poradzić? Wyciszyć marudzenie, zminimalizować mieszanie. Opowiem Wam jak ja to robiłem. W Wy podejmiecie decyzję jak to wykorzystać w pracy – i życiu prywatnym.
avatar
Arkadiusz Cempura
Średnia ocena
4.69
time18:10 - 19:00
User-Fudged Experience albo hackowanie codziennościCzasami nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromny wpływ mamy na kształtowanie nowych produktów poprzez nasze codzienne improwizacje i próby rozwiązania problemów. Odkryjemy, jak obserwacja potrzeb i zachowań użytkowników staje się źródłem inspiracji dla tworzenia serwisów, które dziś wydają się nam zupełnie naturalne. Rozważymy, czego naprawdę pragną użytkownicy, jak możemy im skutecznie pomóc i w jaki sposób powstaje zupełnie nowe, rewolucyjne doświadczenie.
avatar
Włodzimierz Mazur
Średnia ocena
4.46
time19:10 - 20:00
Porządek w chaosie, czyli jak TypeScript zwiększa developer experience?Niezależnie czy pracujesz nad Greenfieldem, czy projektem Legacy, TypeScript jest kluczem do efektywnego zarządzania złożonościami. Szczególnie w porównaniu do czystego JSa. Podczas prezentacji przyjrzymy się, jak analiza statyczna typów, generiki i inne funkcje TypeScripta podnoszą komfort codziennej pracy programisty. Dodatkowo, rozwiejemy wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa typów w TypeScript. Jak bardzo można ufać kodowi ze statyczną analizą typów? Czy można uznać system typów TypeScript za "silny"?
avatar
Kacper SzewczykJavaScript Developer
email
github
linkedin
Średnia ocena
4.38
avatarRST Software MastersAdministrator
email
github
twitter
linkedin
Kiedy?31 stycznia 2024, 18:00 do 21:00
Gdzie?Wrocław, Biuro RST, ul. Racławicka 2-4, 6 piętro